25. Galovićeve jeseni
U petak 26. listopada 2018. održane su 25. po redu Galovićeve jeseni u Peterancu.
Tom prigodom otvorena je izložba u galeriji Ivana Sabolića pod nazivom „Želi smo žito i pšenicu“ kojom su prikazani starinski običaji prilikom žetve. Autorice izložbe su Vesna Peršić Kovač i Katica Erdec. Uz izložbu je prikaz i kratak film o žetvenim običajima u kojem su sudjelovale članice i članovi Udruge žena Peteranec.
Polaznici dječje vrtića Lastavica Peteranec sa odgojiteljicama vjerno su prikazali običaje i time pokazali kako čuvaju svoje kulturno nasljeđe. U programu su sudjelovali i učenici Područne škole Fran Galović Peteranec.
Općinski načelnik Krešimir Matijašić i zamjenik župana Ratimir Ljubić pohvalili su organizatore na vjernom očuvanju tradicije peteranskog kraja i prenošenje na mlađe generacije.
Nakon otvaranja izložbe i programa druženje se nastavilo uz domaće kolače koje su pripremile članice Udruge žena Peteranec i kesten su pripremili članovi DVD-a iz Peteranca i Sigeca.